Spotkajmy się!
Let's come together!

  Światowe Dni Młodzieży 2016

Ecclesia

Cinelli Cinelli Affinity
Kultura

„Kwiat wiśni i czerwona fasola” - o tym, jak smakują dorayaki i dobre życie

Film, będący adaptacją bestsellerowej japońskiej powieści Duriana Sukegawy, nakreśla historię trójki bohaterów: mężczyzny, który zarabia na życie, smażąc popularne w Japonii dorayaki, młodej, wrażliwej dziewczyny i starszej kobiety, która niesie z sobą balast choroby i, związanego z nią, społecznego wykluczenia.

Kultura

Obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski

Plan uroczystych wydarzeń skupia się wokół katedry gnieźnieńskiej i poznańskiej fary. Obchody rozpoczyna Konferencja Episkopatu Polski w Gnieźnie oraz uroczysta Eucharystia w katedrze gnieźnieńskiej 14.04.2016.

Kultura

Wrocław oddaje hołd kardynałowi Kominkowi

W powojennej Polsce, w której pamięć o barbarzyńskich czynach i niewyobrażalnym cierpieniu nieubłaganie towarzyszyła codzienności, myśl o pojednaniu w imię chrześcijańskiego przebaczenia była czymś rzadkim i, dla wielu, niepojętym.

Kultura

Święta z Guadalupe i „Aleja tajemnic”

W obrazie chaosu, jaki do dzisiaj przedstawia Meksyk, Irving umieszcza Matkę Boską, jako spokojną, zatroskaną obserwatorkę przeznaczenia, które musi się wypełnić.

Kultura

Archikatedra łódzka – słoneczny portal do miasta

Spokój tej zamkniętej, cichej przestrzeni otwiera serce, a radosny charakter budowli z zewnątrz rozjaśnia myśli. Do Łodzi bez wątpienia najlepiej wejść przez wrota archikatedry.

Kultura

„Zakonnice odchodzą po cichu”, o czym głośno pisze Abramowicz

Opublikowana niedawno książka Marty Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu” wywołała sporo emocji w środowiskach kościelnych. Reportaż ukazuje z bliska kilka historii sióstr, które – z różnych powodów – zdecydowały się na opuszczenie zakonu.