Spotkajmy się!
Let's come together!

  Światowe Dni Młodzieży 2016

Ecclesia

Cinelli Cinelli Affinity
Komentarz

Nowy nuncjusz apostolski w Polsce

Nowy przedstawiciel Franciszka w Polsce pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego m.in. w Rwandzie, Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Indiach i Nepalu.

Komentarz

O kościele, którym warto się zarazić

Ci, dla których Światowe Dni Młodzieży były świętem, przeżyli wspaniałą duchową i poznawczą ucztę. Ci natomiast, którzy widzieli w tysiącach pielgrzymów jedynie niedogodność logistyczną i akustyczną (hałaśliwe śpiewy pod oknami), przez ponad tydzień nie mogli ukryć irytacji. Kościół, który porywa i drażni jednocześnie, to Kościół, który działa.

Komentarz

O trudnych powrotach

W autokarze do Wrocławia prawie sami pielgrzymi, głównie z Polski. Wszystkie miejsca zajęte, luk bagażowy pęka w szwach. Obok zwyczajowych walizek i toreb podróżnych, piętrzą się potężne plecaki, karimaty, namioty, wielkie worki z częściowo tylko zjedzonym prowiantem, instrumenty i flagi.

Komentarz

Wiara człowieka wolnego

Bez przerwy czegoś się boimy. Gdzie się podziała nasza ufność? – pyta o. Biskup. Kiedy zapomnieliśmy o sile płynącej z prawdziwej, żywej wspólnoty?

Komentarz

Biegnij z Bogiem

Z każdym kolejnym krokiem bliżej siebie. Z każdym oddechem bliżej świata. Z każdym treningiem – bliżej Boga. Bieganie modlitwą? Dla wielu to najprostsza droga do wyciszenia i refleksji. Wystarczy tylko zostawić w domu słuchawki.

Komentarz

W oczekiwaniu na nowego nuncjusza

Pod koniec maja archidiecezja warszawska poinformowała na Twitterze o zmianie na stanowisku nuncjusza apostolskiego w Polsce. Pełniący tę funkcję przez sześć lat arcybiskup Celestino Migliore został przeniesiony na placówkę w Moskwie.

Komentarz

Rodzina w zlaicyzowanej Szwecji

Wydaje się, że pesymistyczne spojrzenie na kondycję i przyszłość szwedzkiej rodziny jest przedwczesne: gotowość do partnerskiego podziału ról w rodzicielstwie i niewątpliwie wysoka, jak na Europę, dzietność wskazują na rozwój, a nie regres rodzinnego życia. A co ze sferą duchową?

Komentarz

Polemika z tekstem „Rodzina w zlaicyzowanej Szwecji”

Jedno oblicze szwedzkiego kryzysu to rozluźnienie więzów w relacjach między partnerami. Drugie natomiast, to oddalenie dorosłych dzieci od swoich rodziców.

Komentarz

Papież Franciszek w rozmowie z „La Croix”

Otwartość na dialog, pokora, rozwaga – oto wartości, których doniosłą rolę bezustannie głosi papież Franciszek. Wciąż na nowo przypomina nam, że chrześcijanin to ktoś, kto wychodzi na spotkanie światu i jego bolączkom, a nie chowa się za tym, co znane i oswojone...